Przeskocz do treści

Basen ogrodowy – jakie akcesoria?

Coraz więcej osób posiadających ogród decyduje się na zakup basenu ogrodowego. Basen pozwala nie tylko wypocząć, ale jest to także niezwykła frajda zwłaszcza dla dzieci. Jednak sam basen to za mało. Pamiętać należy także o tym, aby wyposażyć się w przydatne akcesoria basenowe.

Zabezpieczenie podłoża

mata pod basen ogrodowy
Mata pod basen

Jedną z kluczowych kwestii jeśli chodzi o postawienie basenu ogrodowego jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie podłoża, na którym basen ma stanąć. Teren musi być nie tylko równy, ale także gruntownie oczyszczony ze wszelkich elementów, które mogłyby uszkodzić basem. Dotyczy to zwłaszcza basenu dmuchanego oraz rozporowego. Dobrym rozwiązaniem jest zatem mata pod basen. Skutecznie oddziela ona dno basenu oraz powierzchni, na której stoi. Tym samym mata pod basen skutecznie chroni basen przed różnymi uszkodzeniami, które mogą być spowodowane choćby przez różnego rodzaju szkodniki.

Pokrywy na basen

Innym oprócz maty basenowej elementem jest odpowiednia pokrywa na basen. Pokrycie basenu jest formą jego zabezpieczenia przez różnego rodzaju zabrudzeniami. Przykładem mogą być choćby spadające liście z drzew. Stosowanie pokrywy pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który trzeba byłoby poświęcić na oczyszczanie basenu. Pokrywy oczywiście dostępne są w różnych rozmiarach zatem bez problemu można taką pokrywę zakupić niezależnie od tego jak basen się posiada.

Termometr

Wśród przydatnych akcesoriów basenowych wymienić można także termometr. Dzięki termometrowi zawsze bez przeszkód można sprawdzić temperaturę wody. Jest to urządzenie przydatne zwłaszcza wtedy kiedy z basenu korzystają dzieci.