Przeskocz do treści

Czy pompą ciepła można ogrzewać basen?

Odpowiednia pompa ciepła może znacznie ułatwić kąpiel we własnym ogrodzie. Z odpowiednim modelem sezon kąpielowy można rozpocząć dużo wcześniej niż bez niego. I, oczywiście, może trwać dłużej. Ale jak wybrać odpowiednią pompę ciepła do basenu? Ile to kosztuje i co można zrobić? Jak je prawidłowo podłączyć? Gdzie najlepiej ustawić pompę ciepła? Teraz chcemy wyjaśnić wszystkie te pytania.

Pompa ciepła do basenu - dlaczego warto ?

pompa ciepła do basenu
  • Profesjonalna basenowa pompa ciepła jest dostarczana bezpośrednio od wyspecjalizowanego dystrybutora. 
  • Basenowa pompa ciepła nadaje się do basenów o pojemności do 45 m3.
  • Pompa pracuje bardzo cicho i nadaje się nawet do basenów z solą do elektrolizy.
  • Już teraz przedłuż swój sezon kąpielowy i ciesz się korzyściami płynącymi z zastosowania basenowej pompy ciepła.

Basenowe pompy ciepła: przegląd

Kupując własny basen, planując własny ogród lub realizując już ten projekt w praktyce, prędzej czy później nie unikniemy jego nagrzewania. Pompa ciepła zasilana wyłącznie energią elektryczną nie jest zalecana pod względem oszczędności. Również rozwiązanie wykorzystujące ciepło słoneczne jest bardzo trudne do zrealizowania, ponieważ wymagana powierzchnia byłaby po prostu zbyt duża.

Pompa ciepła do basenu, podobnie jak wszystkie inne pompy ciepła, pobiera energię z otoczenia, a następnie przekazuje ją w skoncentrowanej formie do wody w basenie poprzez tzw. tytanowy wymiennik ciepła. Basenowa pompa ciepła charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Pompa oferuje również specjalną funkcję, która dzięki dołączonemu przedłużaczowi może być zamocowana również w innym miejscu.