Przeskocz do treści

Drabinka do basenu – odpowiedni wybór

Niezależnie od tego, czy tworzysz nowy basen naziemny, czy nadziemny, wybór odpowiedniego typu drabiny basenowej jest kluczowy. Nie tylko określi, jak łatwe i bezpieczne będzie wejście do Twojego basenu, ale także wpłynie na to, ile konserwacji wymaga i jak długo będzie trwać. Chociaż większość drabin jest podobna, gdy je porównasz, istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów odpowiedniego dla Twojego domu.

Waga

Wybierając drabinę, pierwszą rzeczą, o której powinieneś zdecydować, jest waga. Niektóre drabiny są przeznaczone tylko do użytku w basenie, podczas gdy inne mogą być używane w środowisku słonej wody. Będziesz chciał wybrać drabinę, która ma odpowiednią wagę dyktowaną przez wysokość, którą wybrałeś dla swojego basenu. Jeśli drabina, którą rozważasz, nie jest wystarczająco ciężka, będzie niestabilna, co czyni ją niebezpieczną do wspinaczki. Jeśli jest zbyt ciężki, może być niestabilny, jak również, ale będzie to również trudne dla ludzi, aby wspiąć się do basenu.

Materiał

drabinka do basenu

Następną rzeczą do rozważenia jest materiał, z którego wykonana jest drabina. Chociaż może to brzmieć jak no-brainer, ważne jest, aby wybrać drabinę, która jest wykonana z materiału, który jest bezpieczny dla basenu. Jeśli drabinka do basenu jest wykonana z materiału, który nie jest przeznaczony do nadziemnego basenu, może to spowodować wycieki, uszkodzenia i jeszcze więcej. Jeśli jednak drabina jest wykonana z materiału, który może być bezpiecznie stosowany w basenie naziemnym, pozwoli Ci to wybrać najlepszą drabinę dla Twoich potrzeb. Podczas zakupów drabiny basenowej, będziesz chciał rozważyć rodzaj materiału, z którego jest wykonana.

Niektóre z najczęstszych materiałów stosowanych w drabinie basenowej są włókna szklanego i aluminium. Oba te materiały są trwałe i mogą wytrzymać próbę czasu, ale są cięższe niż inne materiały, co czyni je trudnymi dla niektórych ludzi do wspinaczki. Wybierając materiał, pomyśl o tym, jak często będziesz mieć dostęp do drabiny i czy będzie ona w środowisku słonej wody. Należy pamiętać, że niektóre materiały ulegają degradacji szybciej w słonej wodzie, więc będziesz chciał wybrać taki, który nadaje się do użytku w basenie i w środowisku słonej wody.

Szerokość

Następną rzeczą do rozważenia przy wyborze drabiny basenowej jest szerokość. Większość drabin jest zaprojektowana dla jednej szerokości na basen. Jeśli Twój basen jest szerszy niż ten, będziesz musiał wybrać szerszą drabinę. Kiedy wybierasz szerokość, będziesz chciał się upewnić, że pasuje ona do Twojej przestrzeni i nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Szerokość jest ważna, abyś mógł zapewnić sobie wystarczający prześwit, aby dostać się między drabiną a basenem. Jeśli Twój basen jest zbyt szeroki dla drabiny, będziesz musiał wspiąć się pod kątem, co utrudni wejście do basenu. Jeśli Twój basen jest zbyt wąski, być może będziesz musiał wspiąć się i przejść przez bok basenu, co jest nie tylko niebezpieczne, ale także trudne do wykonania.