Przeskocz do treści

Drewniana podłoga. Jak o nią dbać, żeby się nie zniszczyła?

Drewniana podłoga to inwestycja na lata. Drewno doskonale się prezentuje, nadając wnętrzu szlachetności i przytulności. Nie ściera się, nie zmienia koloru i nie niszczy – pod warunkiem, że dobrze o nie dbamy. Co robić, żeby drewniana podłoga mimo upływu lat zachowała oryginalny wygląd i cieszyła oko?

Regularne usuwanie zabrudzeń

Jeżeli chcemy, żeby drewniana podłoga przez lata dobrze się prezentowała, powinniśmy dbać o nią na co dzień, przede wszystkim usuwając z niej zabrudzenia, które mogą ją rysować i wsuwać się w szczeliny. Do czyszczenia drewnianej podłogi używajmy dedykowanych produktów, które dodatkowo pielęgnują drewno i ładnie je nabłyszczają, sprawiając, że to dobrze wygląda i zachowuje swoje właściwości.

Lakierowanie, czyli gwarancja trwałości

Bardzo ważne w pielęgnowaniu drewna jest także jego olejowanie i lakierowanie, najlepiej specjalistycznymi preparatami Remmers .Te zabezpieczają drewno przed wilgocią i ścieraniem, tworząc na jego powierzchni barierę ochronną. Lakierowane drewno nie zmienia koloru pod wpływem kontaktu ze światłem, nie rysuje się i nie łuszczy. Należy pamiętać o użyciu Remmers tuż po wykończeniu podłogi, a także o regularnym powtarzaniu zabiegów konserwujących.