Przeskocz do treści

Gadżety dla wielbicieli grillowania

grill mężczyznaPrawdziwy zapaleniec grilla nie ogranicza się tylko do sezonu letniego ze swoją pasją. Zresztą co dziś w tym trudnego, wystarczy, że kupując wyposażenie domu z Bokono zainwestuje w elektryczną wersję grilla. Co prawda, tak przygotowane mięso nie będzie spowite dymem, ale dzięki temu będzie jeszcze zdrowsze. A jeśli jest grill, to przydadzą się też odpowiednie gadżety. Jakie akcesoria do kuchni można wybrać, aby ucieszyć fana grilla. Oto kilka pomysłów.

Szczypce z termomterem

To urządzenie rozróżnia kilka rodzajów grillowanego mięsa, oprócz czujnika temperatury zostało wyposażone w wyświetlacz LCD. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, kiedy grillowane mięso będzie gotowe. Można też zakupić po prostu specjalny termometr do steków.

Fartuch i rękawice

Ten zestaw sprawi, że fan grilla zawsze będzie wyglądał stylowo, a do tego ani nie zniszczy sobie ubrania, ani nie poparzy rąk.

Nakłuwacz do mięsa

Poprzez nakłucie mięsa, wydobywa się jego walory smakowe i zapachowe. Dodatkowo ten gadżet sprawia, że mięso szybciej się piecze a w rezultacie jest bardziej soczyste.

A jeżeli mamy naprawdę duży budżet

Fan grilla z pewnością ucieszy się, jeśli dostanie sam grill elektryczny, jeśli go nie posiada. Takie urządzenia co prawda można już dostać w wersji przystępnej cenowo, ale jeśli będzie nam zależało na bardziej zaawansowanym urządzeniu cena będzie odpowiednio wyższa. A jeśli taki grill jest już na wyposażeniu domu, można rozejrzeć się za specjalnym gorącym kamieniem do grillowania. Sprawdzi się do przygotowania zarówno steków, jaki i ryb czy warzyw.