Przeskocz do treści

Generator pary- zalety i wady

O generatorach pary robi się ostatnio coraz głośniej. Z całą pewnością są one bardzo funkcjonalne i doskonale spełniają swoją rolę w codziennym życiu. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ich używać oraz jakie są ich największe zalety, oraz wady.

Generator pary- zalety

Generatory pary są przydatne, gdy ma się do rozprasowania duże ilości rzeczy i wykonuje się tę czynność dosyć regularnie. Tutaj przekonujący może być także fakt, iż generatory pary są niewielkie i przede wszystkim bardzo lekkie. Generator pary pozwala także na prasowanie w pionie. Sprawdza się to doskonale właśnie, wtedy gdy ma się do prasowania rzeczy duże gabarytowo, jak na przykład płaszcze, czy długie sukienki. W końcu to właśnie z nimi zawsze jest największy problem! 

Generator pary poradzi sobie także z trudnymi i delikatnymi tkaninami. Dodatkowo nie niszczy on bardzo cienkich tkanin, ponieważ unika się szorowania po nich żelazkiem. Na pewno sprawdzi się więc u osób, które posiadają ubrania wysokiej jakości i martwią się o nie, podczas kolejnego prasowania. Generator powinien rozwiązać ten problem.

Generator pary- wady

Choć samo urządzenie jest raczej niewielkie, to posiada ono dodatkowo stacje parową, która może sprawiać, że wydawać się będzie ono większe i cięższe. Dodatkowo niektórym może przeszkadzać sam odgłos pracy. Nie jest on głośny, ale niekiedy może być lekko irytujący. Także cena może być odstraszająca. Podstawowe modele można kupić za niewielkie pieniądze, ale te posiadające więcej funkcji mogą lekko nadszarpnąć domowy budżet.