Przeskocz do treści

Idealny zestaw barmański

sklep barmańskiZestaw barmański to doskonały prezent dla każdego imprezowicza. Dzięki niemu możemy robić fantastyczne drinki w domowym zaciszu.

Jak skompletować swój władny zestaw do robienia drinków?

Po pierwsze musimy wybrać się na zakupy do specjalistycznego sklepu. Nie ma większego znaczenia czy wybierzemy stacjonarny sklep barmański czy kupimy sprzęt w sieci.

Podstawą każdego zestawu barmańskiego jest oczywiście shaker

Shekery występują w dwóch rodzajach. Dwuczęściowy ze szklanicą barmańską bądź trzy częściowy. Który z nich wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji konkretnej osoby.

Kolejnym przydatnym elementem jest miarka. Jeśli jej nie mamy z powodzeniem możemy ją zastąpić kieliszkiem. Równie ważnym elementem zestawu barmańskiego jest muddler. Jest to tłuczek do niezbędny do kruszenia lodu. Jeśli posiadamy sheker dwuczęściowy warto zainwestować w sitko barmańskie, natomiast jeśli mamy sheker trzyczęściowy sitko będzie zbędnym gadżetem.

Pojedyncze elementy czy w komplecie?

W sklepach barmańskich znajdziemy wiele zestawów barmańskich, pięknie zapakowanych, a przy tym dość drogich. Jeśli szukamy akcesoriów barmańskich na własny użytek warto zastanowić się nad kupowaniem pojedynczych elementów. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.Każdy element możemy dopasować do naszych upodobań. Dzięki temu skompletujemy niepowtarzalny zestaw do robienia drinków. Natomiast gotowy zestaw barmański idealnie sprawdzi się jako prezent.