Przeskocz do treści

Jak ustawić narożnik skandynawski w salonie?

Mogłoby się wydawać, że narożnik musi stać po prostu w narożniku pomieszczenia, ale... nic bardziej mylnego. Z całą pewnością można bardziej zaszaleć z aranżacją wnętrza z jego wykorzystaniem. Dobrze jest więc zastanowić się, gdzie tak właściwie można postawić narożnik skandynawski w salonie?

Wydzielenie stref

Nowoczesny narożnik w stylu skandynawskim doskonale sprawdza jako mebel dzielący salon na strefy. Wystarczy tylko ustawić go tak, by przynajmniej jedno z ramion kanapy znajdowało się na środku pokoju. Meble tego typu zostały zaprojektowane tak, że ich tylna część jest estetyczna i reprezentacyjna. Bez obaw można wystawić ją na widok i z pewnością nie oszpeci ona salonu. Co ważne narożnik ustawiony w ten sposób pozwoli wydzielić część pokoju. Można więc wykorzystać go do tego, by oddzielić strefę przeznaczoną do jedzenia - ze stołem i krzesłami, od strefy dedykowanej relaksowi - z wygodnym narożnikiem, na którym może usiąść kilka osób i dużym telewizorem. To świetne miejsce do wspólnego spędzania czasu.

W narożniku

Oczywiście trzeba też wspomnieć o klasycznym zastosowaniu narożników skandynawskich. Zwykle ustawia się je po prostu tak, by przylegały oboma ramionami do ścian. To dobry pomysł na to, by wydajnie wykorzystać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. Z tego też powodu narożniki wcale nie są zarezerwowane wyłącznie do dużych pomieszczeń. W tych mniejszych pomogą wygospodarować więcej miejsca do praktycznego i wygodnego zaaranżowania wnętrza. Właśnie z tego powodu narożniki w stylu skandynawskim są wybierane przez miłośników minimalizmu, dobrego stylu i nowoczesnych rozwiązań.