Przeskocz do treści

Jak wybrać sprzęty do kuchni?

Urządzając kuchnię staje się przed wieloma trudnymi wyborami. Należy zdecydować nie tylko o kolorystyce dominującej w pomieszczeniu, ale również wybrać sprzęty AGD. Które z nich powinny się znaleźć w kuchni i czym się kierować przy ich wyborze?

Wybór płyty grzewczej

Na rynku można znaleźć ich różne rodzaje, najczęściej wybierane są płyty grzewcze indukcyjne oraz ceramiczne. Zdecydowanie się na którąś z nich pozwala na stworzenie w kuchni nowoczesnego designu. Wybierając płytę grzewczą należy przede wszystkim kierować się rozmiarem pasującym do wielkości kuchni, te sprzęty mogą różnić się także kształtem oraz rozmieszczeniem palników. Co ważne, płyty indukcyjne i ceramiczne są dostępne w różnych kolorach, najczęściej wybierane są oczywiście te czarne, jednak producenci oferują je również w kolorze białym lub kremowym, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki okap kuchenny?

To bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Zadaniem okapu jest poprawienie wentylacji w pomieszczeniu, warto zatem wybierać go starannie. Ten sprzęt zostaje zamontowany bezpośrednio nad płytą grzewczą. Wybór okapów jest bardzo duży, można bowiem zdecydować się na sprzęt montowany w suficie, możliwe jest też zainstalowanie go w szafce znajdującej się nad płytą indukcyjną. Okapy (https://www.sferis.pl/okapy-3330) kuchenne mogą być widocznym elementem wyposażenia kuchni lub też zupełnie niewidoczne.

Jaki piekarnik do kuchni?

Wybierając ten sprzęt kuchenny należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce, w którym zostanie zamontowany - można zdecydować się na model do zabudowy (popularniejsze rozwiązanie) lub wolnostojący. Kolejną kwestią jest wybór programów zgodnie z preferencjami domowników, ponieważ każdy z piekarników ma inne menu. W przypadku częstego korzystania z tego sprzętu na pewno warto zainwestować w model z wieloma funkcjami związanymi nie tylko z pieczeniem poszczególnych potraw, ale także takimi, które ułatwiają mycie piekarnika. Na rynku można znaleźć sprzęty z funkcją samoczyszczenia.