Przeskocz do treści

Jak wybrać uchwyt ścienny na telewizor?

Wybierając telewizory można obecnie w bardzo różny sposób je montować. Nie ma konieczności używania telewizora, który będzie stał na szafce czy innym meblu. Bez problemu można znaleźć telewizory do montażu na ścianach czy takie, które można zamontować na specjalnych uchwytach.

Atutem montowania telewizorów na uchwytach jest możliwość umieszczenia telewizora na ścianie, co oczywiście pozwala na lepsze możliwości oglądania obrazu przy dużych przekątnych ekranu. Dodatkowo tak zamontowany telewizor może również doskonale prezentować się na ścianie, co zwiększa efektowność prezentowania się całego pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również to, że w małych pomieszczeniach ustawienie szafki może być trudne. Natomiast uchwyt ścienny na telewizor można bez problemu dopasować do każdego pomieszczenia, a jednocześnie wybierać można produkty, które posiadają odpowiednie kąty oglądania bez względu na miejsce zamocowania.

Waga i wielkość ekranu

Gdy wybiera się uchwyty do telewizorów najważniejsze jest, by idealnie dopasować je do wagi telewizora, a także wielkości ekranu. Pozwala to na bezpieczne zamontowanie telewizora. Oczywiście odpowiednie dopasowane uchwyty ścienne na telewizor pozwalają na uzyskanie, także estetycznego montażu. Obecnie przy sprzedaży uchwytów prezentowane są takie informacje, jak do jakich modeli telewizorów dany uchwyt jest przystosowany. Wskazywane są również informacje o zakresie mocowania śrub.

uchwyty ścienne na telewizorRodzaj ściany

Nie bez znaczenia jest również to na jakim rodzaju ściany będzie miał być umieszczony uchwyt. Znaczenie ma rodzaj materiałów, z których ściana jest wykonana. Generalnie przy ścianach z cegieł lub betonu najczęściej można wybierać dowolne uchwyty dopasowane jedynie do modelu telewizora. Problemem może być natomiast ściana działowa, która realizowana jest najczęściej ze znaczenia niższej jakości materiałów. Wówczas istotne staje się by kupowany uchwyt pozwalała na uzyskane jak największej powierzchni, co pozwala na ograniczyć ryzyko upadku telewizora. Na rynku można znaleźć modele posiadające sześć śrub, co zwiększa stabilność konstrukcji uchwytu po montażu.