Przeskocz do treści

Jaka wkrętarko-wiertarka do użytku domowego?

Wkrętarko-wiertarka do użytku domowego powinna być wykonana z solidnych i odpornych na uszkodzenia tworzyw. Wszystko po to, aby przetrwała ona w nienaruszonym stanie długi czas. Powinna być ona wydajna, lekka, a także podręczna. Właśnie dlatego wybór powinien być przemyślany. Dużą popularnością cieszą się wiertarko-wkrętarki Dewalt, które cechują się doskonałymi parametrami i dostępna jest w dużej liczbie sklepów jak Sferis.

Praktyczne funkcje

wiertarko-wkrętarki Dewalt

Niektóre sprzęty posiadają praktyczne funkcje, które ułatwiają wykonywanie prac. W przypadku wiertarko-wkrętarek Dewalt mowa jest o inteligentnych włącznikach, diodach ledowych umożliwiających pracę w każdych warunkach, czy też stalowych zaczepach. Im bardziej funkcjonalny model, tym wyższy komfort użytkowania.

Na rynku dostępne są modele, które posiadają magnetyczne uchwyty. Są one przeznaczone do łatwego utrzymywania małych śrub, czy też wierteł. Bez trudu można również znaleźć wkrętarko-wiertarki, które posiadają ogranicznik głębokości. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko, że wykonywany otwór będzie zbyt głęboki. Osoby, które planują długotrwałe wiercenie powinny sprawdzić, czy urządzenie posiada przycisk blokujący. Sprawia on, że praca przebiega sprawniej.

Ergonomiczny uchwyt

Wiele osób uważa, że podczas zakupu wkrętarko-wiertarki liczy się przede wszystkim moc, moment obrotowy, czy też napięcie. Oczywiście jest to bardzo ważne, jednak obudowa również odgrywa duże znaczenie. Urządzenie powinno być lekkie, ale stabilne. Ważne jest to, aby jego utrzymanie w dłoniach nie było kłopotliwe. Ponadto obudowa musi być solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest to sprzęt, który pracuje w specyficznych warunkach. Warto wciąż to pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Wybierając wiertarko-wkrętarkę należy również sprawdzić uchwyt. To właśnie on warunkuje to, czy urządzenie będzie dobrze leżeć w dłoni. Najważniejsze jest to, aby był on ergonomiczny. Powinien być on pokryty antypoślizgową okładziną, która chroni przed wyślizgnięciem się sprzętu z dłoni. Niektóre modele posiadają regulowane uchwyty dodatkowe.