Przeskocz do treści

Jakie funkcje powinien posiadać dobry rozdrabniacz do gałęzi spalinowy?

Nowoczesne rozdrabniacze do gałęzi mają bardzo wiele dodatkowych funkcji, które znacząco ułatwiają i przyśpieszają pracę. Przed wybraniem odpowiedniego sprzętu warto dokładnie zapoznać się z najciekawszymi i najbardziej przydatnymi funkcjami. 

Funkcja automatycznego wyciągania gałęzi

Automatyczne wciąganie gałęzi przyda się przede wszystkim w większych rozdrabniaczach, gdzie umieszczenie całego materiału bezpośrednio w otworze podajnika byłoby nieco trudne. Dzięki specjalnemu mechanizmowi odpowiedni napęd samodzielnie wciągnie gałęzie do wnętrza rozdrabniarki. Maszynę zatrzymać trzeba będzie jedynie wtedy, gdy najdzie potrzeba usunięcia zaciętych fragmentów albo trzeba będzie dokonać serwisu noży.

Bieg wsteczny

Dobry rozdrabniacz do gałęzi spalinowy powinien posiadać również bieg wsteczny. Dzięki takiemu biegowi w każdym momencie będzie można wycofać napoczęte gałęzie. Jest to najwygodniejszy sposób, aby usunąć gałęzie z maszyny. 

Specjalny pojemnik na zrębki

W małych rozdrabniaczach do gałęzi przydać może się również pojemnik na zrębki. Jest to bardzo przydatny dodatek przede wszystkim dla tych osób, które chcą wykorzystać zrębki.

Zabezpieczenie przed uruchomieniem  

Inwestując w nowy rozdrabniacz do gałęzi spalinowy warto zadbać także i o to, aby jego obsługa była bezpieczna. Przydać może się specjalne zabezpieczenie przed uruchomieniem. W wielu modelach już samo niewłaściwe ułożenie noży automatycznie blokuje możliwość uruchomienia maszyny. Niektóre modele mogą przestać działać nawet wtedy, gdy kosz na zrębki zostanie odłączony.

Rozdrabniacze do gałęzi dostępne w ofercie GKPGE