Przeskocz do treści

Kwiaty w doniczce do mieszkania: na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Rośliny doniczkowe stanowią idealny akcent dekoracyjny, zarówno w domu, jak i mieszkaniu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Warto jednak pamiętać o tym, że kwiaty w doniczce, wymagają określonych warunków i odpowiedniej pielęgnacji. Zatem na co zwrócić uwagę, sięgając po tego typu rośliny? Kilka ważnych wskazaliśmy w tym poradniku.

kwiaty doniczkowe w domu

Wskazówka 1: odpowiednie nasłonecznienie

W sklepach stacjonarnych dodatkowe informacje na temat warunków dla danych roślin, znajdziemy najczęściej na etykiecie. Z kolei w przypadku zakupów on-line, tego typu parametry, powinny być zawarte w opisie i warto się nad nimi pochylić. Kwiaty doniczkowe na ogół wymagają odpowiedniego nasłonecznienia, dlatego jedne będą miały doskonałe warunki do rozkwitu na oknie, a jeszcze inne lepiej odnajdą się na zewnątrz. Wbrew pozorom są to bardzo ważne informacje, które jasno nakreślą, gdzie dana roślina doniczkowa postoi najdłużej.

Wskazówka 2: prawidłowe podlewanie

Niezależnie od tego, jaki kwiat w doniczce kupimy, musimy pamiętać również o regularnym podlewaniu. Rośliny możemy podzielić na te, które potrzebują dużo wody, jak i na te, które wystarczy podlać raz na miesiąc. Czasami wystarczy raz przelać, aby kwiat w donicy po prostu zaczął gnić i pleśnieć. Wtedy roślina jest praktycznie nie do uratowania. Kwiaty najlepiej podlewać wodą z kranu, która kilka dni stała w temperaturze pokojowej.

Rośliny domowe to nie tylko piękny akcent wizualny, to także lepsze samopoczucie za sprawą wydzielanego przez nie tlenu. Na pewno warto mieć je w swoich kątach, jednak przed ostatecznym zakupem, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie warunki mamy w mieszkaniu i do tego dobrać rośliny.