Przeskocz do treści

Ławka ogrodowa DIY

Modowe trendy nie omijają również wystroju ogrodu. Planując zagospodarowanie przestrzeni mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów aranżacji, mebli. Od tych zwykle najprostszych, drewnianych, przez te wykonane z ratanu, czy z aluminiowymi stelażami, aż po te z wikliny, którym można nadać właściwie dowolne kształty. Jedną z opcji są też meble DIY.

Ławka ogrodowa DIY - co to znaczy?

DIY to skrót od angielskiego wyrażenia 'do it yourself', czyli w dosłownym tłumaczeniu zrób to sam - oznacza tworzenie mebli, czy domowych gadżetów na własny użytek własnoręcznie. Również ławki ogrodowe można wykonać samemu, a jest na to kilka sposobów.

lawka ogrodowa nowoczesna

Jak zrobić samemu ławkę ogrodową?

Od kilku lat wśród mebli wykonanych własnoręcznie, szczególnie tych tarasowych, ogrodowych prym wiodą meble wykonane z europalet lub palet przemysłowych oraz skrzynek, na przykład po jabłkach. Zawsze zaczynamy od zaprojektowania naszych mebli, następnie przycinamy je w odpowiedni sposób, potem szlifujemy i impregnujemy, na koniec możemy pomalować je na wybrany przez nas kolor. Brzmi prosto i banalnie, jednak to praca dosyć żmudna i czasochłonna. Innym sposobem na wykonanie stolików i ławek ogrodowych jest zbicie ich z desek. Tu opcje mamy dwie, albo sami wycinamy potrzebne nam elementy z drewna jeśli mamy odpowiedni sprzęt oraz umiejętności, albo idziemy do dużego sklepu, w którym możemy kupić potrzebne elementy, które na miejscu zostaną przycięte według naszych wskazówek. Potem wszystko zbijamy zgodnie z pomysłem, impregnujemy i malujemy jak w przypadku mebli z palet i gotowe - możemy się cieszyć naszymi niepowtarzalnymi meblami DIY.

Alternatywą jest również zakup gotowej i wysokiej jakości ławki ogrodowej np. w sklepie Edinos.