Przeskocz do treści

Mata Withings Sleep Analyzer rozpoznaje teraz wstrzymywanie oddechu podczas snu

Firma Withings produkująca urządzenia do monitorowania kondycji fizycznej człowieka, zaktualizowała firmware do swojej maty Withings Sleep Analyzer, która monitoruje jakość snu.

Nowoczesna technologia monitoringu snu

mata monitorująca oddech

Dzięki zaktualizowanemu oprogramowaniu mata monitorująca oddech zyskała nową, przydatną funkcję. Urządzenie jest teraz w stanie rozpoznać bezdech, czyli zatrzymanie ruchów oddechowych podczas snu. Według ekspertów choroba, jaką jest bezdech senny dotyka wielu ludzi w całej Unii Europejskiej, z których znaczna ilość nie jest nawet świadoma tej anomalii, która u nich występuje. Łagodne formy bezdechu mogą utrudniać życie i prowadzić do poważniejszych problemów.

W chwili obecnej Withings Sleep jest jedynym produktem w swojej kategorii z funkcją rozpoznawania bezdechu sennego. Specjalnie dla nowej funkcji, właściciele nie otrzymali żadnych dodatkowych opłat.

Mata monitorująca oddech Withings Sleep Analyzer

Nie wszystkie urządzenia do śledzenia snu mają postać bransoletek lub pierścieni, które zakładane są na rękę. Istnieją urządzenia, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z ciałem. Nie musisz ich nosić na nadgarstku czy palcu, poświęcając własny komfort, ale raczej umieść je pod materacem. Jednym z takich urządzeń jest Withings Sleep Analyzer.

Inteligentna mata monitorująca oddech Withings Sleep Analyzer śledzi ten sam zestaw parametrów, co inne trackery snu -  bada jak długo śpisz w każdej fazie, ile razy się budzisz i jakie jest tętno. Dodatkowo mata wyposażona jest w mikrofon, który wykrywa zaburzenia rytmu oddychania i identyfikuje oznaki niebezpiecznych stanów, takich jak bezdech.