Przeskocz do treści

Na co zwrócić uwagę, wybierając huśtawkę ogrodową?

Lato to czas, który bardzo chętnie spędzamy na balkonie lub w ogrodzie. Warto zadbać, by zaaranżować te miejsca tak, by zachęcały do odpoczynku. Jak wybrać huśtawkę na balkon lub do ogrodu?

Huśtawka metalowa, drewniana, czy kosz?

Huśtawki ogrodowe wykonane są najczęściej z drewna bądź metalu. Coraz częściej możemy spotkać również huśtawki balkonowe, które zrobione są z rattanu bądź technorattanu i przypominają ogromne, głębokie kosze, w których można całkowicie się zanurzyć.

Wybierając tanią huśtawkę balkonową, warto zwrócić uwagę na jej rozmiary. Najmniejsze są tanie huśtawki ogrodowe wykonane z plastiku. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Plastik jest materiałem łatwym do utrzymania w czystości. Niestety ich ograniczona wytrzymałość sprawia, że bardzo często są to huśtawki przeznaczone wyłącznie dla dzieci.

Drewniane huśtawki ogrodowe idealnie wpisują się w aranżację niemal każdego ogrodu. Do budowy huśtawek najczęściej wykorzystywane jest drewno modrzewiowe, świerkowe oraz sosnowe. Drewno które będzie dobrze zakonserwowane będzie służyło nam długie lata. Warto jednak pamiętać, że zimą zabezpieczenie huśtawki jest niezbędne.

tanie huśtawki ogrodowe

Bardzo popularne są również huśtawki ogrodowe metalowe. Metalowy stelaż uzupełniony jest materiałem. Taka huśtawka jest wygodna oraz trwała. Metal dobrze znosi nasze kapryśne pogody. Po sezonie warto jednak dobrze przyjrzeć się huśtawce i ewentualnie zabezpieczyć antykorozyjną farbą.

Huśtawka ogrodowa, która zostanie dobrze dopasowana do ogrodu to nie tylko wygodne miejsce odpoczynku, ale i ciekawy element aranżacji.