Przeskocz do treści

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do basenu?

Zakup nowej pompy do basenu nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego też podczas zakupów należy zwrócić uwagę na wiele różnych elementów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić solidną i niezawodną pompę do basenu.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonana jest pompa do basenu. Godne uwagi są pompy wykonane z tworzyw sztucznych, które mogą pochwalić się doskonałą odpornością nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również na różnorodne działania mechaniczne. Warto rozejrzeć się za pompami wyposażonymi w filtry z dodatkowymi podajnikami chemii basenowej. Mowa tutaj przede wszystkim o podajnikach z chlorem, który bardzo dobrze radzi sobie z wirusami i bakteriami. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą poszukać nowoczesnej pompy, która nie tylko filtruje, ale również podgrzewa wodę.

pompa basenowa

Cenne wskazówki

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele różnorodnych modeli pomp basenowych, dlatego też warto przed zakupem ustalić, czy kompatybilna będzie ona z basenem. Warto zwrócić uwagę nie tylko na średnicę przyłączy, ale również na ich mocowanie.

Kluczowe parametry

Dobra pompa do basenu taka jak z https://www.dobrebaseny.pl/POMPY-FILTRUJACE-c333 powinna pochwalić się dobrymi parametrami. Wybierając nowy sprzęt warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i design, ale przede wszystkim na wydajność pompy. Większość producentów podaje wydajność pompy w litrach na godzinę, dzięki czemu można błyskawicznie porównać poszczególne modele. Warto wziąć pod uwagę także pojemność basenu, która ma olbrzymi wpływ na maksymalny czas przefiltrowania całego zbiornika z wodą. Przy dużych basenach potrzebna jest bardzo wydajna pompa. Specjaliści zalecają, aby w przeciągu doby woda byłą przepompowana 2-3 razy. Solidne pompy do wody powinny być wyposażone w pre-filtr, który skutecznie zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Nie można zapominać także i o tym, że pompy basenowe podłącza się bezpośrednio do prądu, dlatego też koniecznie muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia.