Przeskocz do treści

Najlepsza lampa w salonie – jaka?

Bez wątpienia salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu. Z tej prostej przyczyny warto dołożyć szczególnych starań, aby uczynić tę przestrzeń wyjątkową! Jednym z czynników, który ma niebagatelny wpływ zarówno na walory użytkowe, jak i estetyczne jest rodzaj zastosowanego oświetlenia. Domownicy, którzy pragną wykorzystać pełen potencjał salonu mogą zapoznać się m.in. z ofertą Globo lampy z katalogu producenta mogą z powodzeniem sprawdzić się w salonach o różnorodnej stylistyce. Jak wybrać dobry model?

Odpowiednie oświetlenie

Oczywiście każda lampa sufitowa powinna być dostosowana do salonu na podstawie obowiązującej stylistyki. Niemniej jednak tym, co łączy wszystkie lampy niezależnie od stylistyki salonu, są walory użytkowe! Każdy osoba decydująca się na zakup lampy sufitowej powinna wybrać model z kloszem gwarantującym oświetlenie rozproszone. Z jakimi wiąże się to korzyściami dla wszystkich domowników?

W takiej sytuacji można mieć pewność doskonałego podświetlenia wszystkich elementów wyposażenia i równoczesnego uwidocznienia ich głównych walorów estetycznych. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju oświetlenie nie sprawdzi się, jeżeli salon będzie również wykorzystywany jako przestrzeń robocza. W przypadku salonu warto również zastanowić się nad dodatkowym oświetleniem punktowym.

Różnorodne możliwości od Globo lighting

Lampy i ich klosze wykonane z tak odmiennych surowców, jak drewno, metal, szkło, materiały syntetyczne, a nawet papier ryżowy znajdują się w szerokiej ofercie producenta Globo oświetlenie dodatkowo może różnić się swoimi rozmiarami, kształtem i formą, czy też kolorystyką. Wszystko to sprawia, że każdy znajdzie model pasujący do salonu, nawet jeżeli został on wykonany w stylistyce:

  • minimalistycznej,
  • nowoczesnej,
  • industrialnej,
  • klasycznej,
  • kolonialnej.

Więcej: Elampy