Przeskocz do treści

O czym pamiętać podczas zakupu depilatora?

Dobrej jakości depilator może zagwarantować komfort oraz swobodę użytkowania. Będzie on bezpieczny dla skóry, więc nie trzeba obawiać się podrażnień, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Wybór jest na tyle szeroki, że każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać dużego budżetu. Za około 200-300 zł można zakupić model renomowanego producenta. Jest to wydatek na lata, który opłaca się najbardziej. Istotne jest jednak to, aby przeanalizować kilka podstawowych parametrów.

Typ głowicy

depilatory

Depilatory mogą posiadać różne głowice. To właśnie one bezpośrednio wpływają na odczucia towarzyszące depilacji. Kluczową rolę odgrywa tutaj rozmiar. W przypadku usuwania włosków z dużych obszarów ciała (np. nóg) polecana jest większa głowica, dzięki której zabieg będzie odbywał się znacznie szybciej. Dobrze jest, jeśli opisywany element jest ruchomy. Dzięki temu będzie on dopasowywał się do kształtu ciała, co wiąże się z mniejszymi dolegliwościami bólowymi.

Szerokość głowicy w dużej mierze zależy od liczby pęset, czy też dysków. Jeśli jest ona niewielka, to eliminacja włosków będzie precyzyjniejsza. Może mieć to znaczenie w przypadku depilacji bikini, pach, czy też twarzy. Należy jednak pamiętać, że znacząco wydłuża to czas depilacji. Nie każdy posiada tyle cierpliwości.

Wodoszczelność

Depilatory ze Sferis są wodoszczelni e mogą być bez przeszkód użytkowane pod prysznicem. Jest to ważne dla pań, które pragną depilować się podczas kąpieli. Taka metoda posiada wiele zalet. Woda sprawia, że skóra jest rozluźniona, a więc łatwiej jest usunąć włoski. Wiąże się to również z mniejszym bólem. Trzeba jednak wiedzieć, że takie urządzenia zwykle są nieco droższe. Muszą one posiadać konstrukcję, która spełnia rygorystyczne standardy.

Stopień wodoszczelności bezpośrednio wpływa na wygodę eksploatacji. Niektórych modeli nie powinno się przesadnie moczyć. Mogą mieć one kontakt z wodą, jednak ich zanurzanie nie jest najlepszym pomysłem. Warto więc sprawdzić to przed dokonaniem zakupu.