Przeskocz do treści

Ogrodowe domy szkieletowe: zalety i cechy konstrukcyjne

Ogrodowe domy szkieletowe są szeroko stosowane jako domy stałe lub sezonowe. Głównymi zaletami projektów wykonanych w tej technologii są przystępna cena, szeroki wachlarz opcji i układów oraz krótki czas wykonania gotowej konstrukcji. Jako domki ogrodowe, te niedrogie i atrakcyjne wizualnie budynki mogą być wykorzystywane na każdym terenie od wiosny do późnej jesieni.

Zalety domów ogrodowych o konstrukcji szkieletowej z drewna

Wybór budowy ogrodowego domu szkieletowego na prywatnej działce najczęściej sprowadza się do postawienia lekkiej konstrukcji, która nie wymaga solidnego fundamentu. W ciągu kilku tygodni klient otrzymuje gotowy domek, którego wielkość, ilość kondygnacji i układ wewnętrzny zależy od osobistych preferencji właściciela.

domek ogrodowy

Zalety domów ramowych dla sezonowej rezydencji są następujące:

  • Możliwość montażu konstrukcji istnieje o każdej porze roku, również zimą.
  • Postawienie domku ogrodowego zajmuje więcej niż miesiąc. Okres ten wydłuża się w przypadku budowy domku z poddaszem użytkowym
  • Budynek nie kurczy się, więc można się do niego wprowadzić zaraz po zakończeniu budowy.
  • Przystępna cena wynika z braku konieczności użycia ciężkich maszyn podczas budowy.
  • Izolacja akustyczna konstrukcji zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku.

Domy szkieletowe, a także domki narzędziowe mają długą żywotność, wyróżniają się trwałością, odpornością na zużycie i są niewrażliwe na sezonowe ruchy gruntu. W porównaniu z innymi opcjami domów dachowych, budowa konstrukcji w technologii szkieletowej jest ekonomicznie uzasadniona i racjonalna. Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że tego typu projekty są popularne w wielu regionach kraju.