Przeskocz do treści

Pergole metalowe, a piękne rośliny pnące

W każdym zadbanym ogrodzie czy na przydomowym tarasie niezwykle pięknie i estetycznie prezentują się roślinny pnące umieszczone w specjalnych podporach. Wśród wielu z nich ogromnym zainteresowaniem na rynku cieszą się praktyczne i trwałe podczas użytkowania pergole metalowe. Jakie podpórki wybrać, aby nasze ulubione rośliny pięknie się prezentowały w tle otaczającego krajobrazu?

Pergole ogrodowe metalowe, a piękna prezencja roślin

Każda pergola o niezwykle ciekawym kształcie potrafi w niesamowity sposób podkreślić urok wszystkich roślin i kwiatów pnących znajdujących się w ogrodzie czy też na tarasie lub balkonie.

Dziś w szerokiej ofercie Nettrading znajdują się bardzo stabilne, metalowe podpory do pnączy, w których to niezwykle uroczo prezentują się róże, bluszcze oraz wiele innych roślin pnących.

Oferowane pergole z metalu posiadają udźwig nawet do trzystu kilogramów, zatem potrafią doskonale podtrzymywać nawet bardzo gęste oraz mocno obwieszone kwiatami pnącza.

Dlaczego warto wybrać pergole z metalu?

metalowe podpory do pnączy

Poszczególne łuki oraz zdobienia podbór są zazwyczaj wykonane z bardzo odpornej na niekorzystne warunku atmosferyczne stali, która to w procesie produkcji jest malowana proszkowo. Dzięki tego typu zabezpieczeniu oferowane pergole z metalu potrafią zapewnić dostateczną ochronę przed korozją. I co najważniejsze farba ma chropowatą strukturę, co w znacznym stopniu zwiększa przyczepność roślin do podpory.

I co najważniejsze stalowe pręty są bardzo stabilne, dzięki czemu potrafią skutecznie zapobiegać połamaniu się hortensji, róż, piwonii, czy azalii podczas ulewnego deszczu czy silnego wiatru.

Pergole polecane są przede wszystkim dla tych osób, które to nie chcą, aby rośliny pięły się po elewacji, a jednocześnie chcą cieszyć się ich niesamowitym urokiem.