Przeskocz do treści

Pompy ciepła do przydomowych basenów

Baseny w przydomowych ogródkach są ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Oczywiście wraz ze wzrostem zainteresowania nimi można zauważyć zwiększoną ilość produkowanych udogodnień, które czynią kąpiele jeszcze przyjemniejszymi. Przydomowe baseny zewnętrzne nie będą mogły cieszyć właścicieli całorocznymi kąpielami, ale na rynku akcesoriów basenowych można znaleźć urządzenia rozszerzające ich przydatność o sezony wiosenne i jesienne zapewniające temperaturę wody wyższą niż temperatura otoczenia.

Co zrobić, aby wykorzystać potencjał basenu przydomowego przez większość dni w roku?

Pompy ciepła do basenu ogrodowegoBasen przydomowy może być atrakcją dla swoich właścicieli nie tylko latem. Ciepłą wodą można cieszyć się również w słoneczne dni wiosny i jesieni. Konieczne do tego jest zastosowanie pompy ciepła do basenu (zobacz). Urządzenia te zapewniają utrzymanie temperatury wody dostosowanej do potrzeb osób kąpiących się nawet w chłodniejsze dni.

Pompy ciepła do basenu mogą być zasilane na różne sposoby. Niektóre ich rodzaje wykorzystują również energię słoneczną za pomocą zainstalowanych kolektorów. Inne pobierają prąd bezpośrednio z sieci.

Ważnym czynnikiem jest przygotowanie zbiornika pod jak największą wydajności pompy ciepła. Trzeba zadbać o to, aby basen był przykrywany odpowiednią folią, której działanie zapewni najmniejsze straty ciepła, kiedy zbiornik nie jest używany. Odpowiednio przygotowane baseny pozwolą zaoszczędzić inwestorom kosztów eksploatacji związanych z działaniem urządzenia.