Przeskocz do treści

Praktyczne i stylowe meble ogrodowe i balkonowe

Szczęśliwi są ci, którzy posiadają kawałek własnego ogródka, nawet jeżeli jest to ogródek w mieście. Jednak przy odrobinie wysiłku osoby mieszkające w blokach także mogą stworzyć magiczne miejsce na ogrodzie. Wystarczy sprytny pomysł i jego właściwa realizacja.

Praktyczne meble na balkon i do ogrodu

Chcąc funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń na balkonie trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym jakie wybrać meble. Dużo w tym względzie będzie zależało od tego jak dużą powierzchnię ma się do zagospodarowania. Im jest ona mniejsza, tym większe pojawia się wyzwanie. Jednak spokojnie, nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni można stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku. 

Jak zagospodarować niewielki balkon?

Jeżeli do wykorzystania jest niewielka przestrzeń, to nowoczesna ławka ogrodowa mogąca pomieścić całą rodzinę raczej się nie sprawdzi. O wiele lepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością ławka na balkon, zwłaszcza jeżeli będzie posiadała funkcję składania. Do takiej niewielkiej ławki dobrać można również stolik o małym rozmiarze. Dostępne są chociażby składane stoliki montowane do ściany. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Taki komplet wypoczynkowy gdy nie jest używany można złożyć i w jego miejsce postawić na przykład suszarkę z praniem. Wystarczy odrobina pomysłowości, by w sprytny sposób urządzić przestrzeń na balkonie, w której będzie można do woli wypoczywać na powietrzu.