Przeskocz do treści

Środki konserwujące basen sposobem, by basen był bezpieczny nawet zimą

Zima to ciężki okres dla basenów, zwłaszcza dla tych, które są ulokowane na świeżym powietrzu. Trzeba o nie zadbać, by potem nie było problemu z ich eksploatacją.

Co należy wykonać, by zabezpieczyć basen przed zimą?

Po pierwsze trzeba zadbać, by poziom wody wynosił mniej więcej jedną trzecią jego całej objętości. Robi się to na wypadek, gdyby zima i wiosna były bardzo obfite w deszcze. Ta sytuacja mogłaby spowodować, że akwen przepełniłby się raz- dwa i mogłoby dojść nawet do jego trwałego uszkodzenia. Warto również nakryć basen folią na zimę po to, by wiatr nie naniósł do niego liści i ziemi.

A środki konserwujące basen na zimę?

One też muszą się pojawić. Bez nich cała ta logistyczna operacja ochrony basenu w ogóle nie miałaby sensu. Środki konserwujące basen na zimę są dla akwenu wodnego czymś w rodzaju tarczy. One chronią basen przed brudem i sprawiają, że woda w jego wnętrzu nie przeistacza się w ogóle w zieloną brudną maź, dzięki czemu można do niej bez obaw wejść, nie narażając się przy tym na żadne konsekwencje zdrowotne.

Zakup środków konserwujących basen na zimę?

Można go dokonać w sklepach ogrodniczych, gdzie na pewno uda nam się znaleźć bezpieczną, ale skuteczną chemię ogrodową. Za preparaty konserwujące basen na zimę trzeba nieco zapłacić, ale plus jest taki, że przy mądrym użytkowaniu starczą one na dwa lub więcej sezonów. Środki konserwujące basen można kupić również w sklepie internetowym. Tam jest nawet większy wybór niż w sklepach stacjonarnych, a co najważniejsze, żeby dokonać zakupu nie trzeba ruszać się nawet z fotela, gdyż można to zrobić online.

Więcej o środkach konserwujących basen na zimę przeczytasz tutaj.