Przeskocz do treści

Telewizory LG – najnowszy procesor Alpha9

Na rynku nowoczesnych telewizorów trwa nieustanny wyścig technologiczny, każdy z producentów chce zaskoczyć czymś konsumentów. LG mimo tego, że jest jednym z najbardziej cenionych producentów telewizorów na polskim rynku, musi ciągle wprowadzać nowości do swoich produktów. Procesor nowej serii α9 (Alpha9) jest właśnie taką nowością. Stworzony specjalnie z myślą o najnowszych telewizorach wprowadzonych do produkcji. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego zalety?

Alpha9 - serce telewizorów OLED

Jest to procesor, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby LG OLED AI TV. Posiada kilka nowinek, o których warto wspomnieć. Pierwsza to czterostopniowa redukcja szumu. Zastosowanie tej technologii redukuje zakłócenia paskowe oraz ziarnistość obrazu.

telewizory lgProcesor potrafi analizować obraz, przez co dodatkowo wyostrzy krawędzie przedmiotów na ekranie. Pozwoli to na dostrzeżenie większej ilości szczegółów. Procesor posiada również możliwość oddzielenia głównego obiektu od tła. Dzięki czemu zapewni czystszy i ostrzejszy obraz. To wszystko ma na celu zwiększenie pozornej głębi obrazu, jak i uwidocznienie niektórych szczegółów.
Jedną z nowości jest HFR (High frame rate). Ta technologia umożliwia wyświetlanie treści do 120 klatek na sekundę. Zapewnia to płynność nawet w dynamicznych scenach. Szczególnie zadowoleni mogą być z tej technologii fani sportu.
Najważniejszym zadaniem procesora jest wspieranie sztucznej inteligencji wykorzystywanej w telewizorach LG.

Sztuczna inteligencja - ThinQ AI

Dzięki zastosowaniu nowego procesora została również udoskonalona sztuczna inteligencja, którą posiadają telewizory LG. Dzięki temu nowe telewizory LG są w stanie zagwarantować obsługę opartą na sterowaniu głosowym, sprawdź interesującą ofertę na sklepie Sferis. Wypowiadając do mikrofonu pilota polecenia głosowe, telewizor je wykona. Jako że sztuczna inteligencja występuje w języku polskim, będzie możliwe wyszukiwanie treści na YouTube, zmianę kanałów czy poziomu głośności poleceniami głosowymi.
Telewizory będą współpracować z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG). Dzięki czemu użytkownik może wydać polecenia takie jak "wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu" bez konieczności powtarzania jego tytułu lub podawania określonej godziny.