Przeskocz do treści

Właściwości chloru

Chlorowanie wody to proces dodawania chloru lub związków chloru, takich jak podchloryn sodu do wody. Metodę tę stosuje się do zabijania niektórych bakterii i innych drobnoustrojów w wodzie wodociągowej, ponieważ chlor jest wysoce toksyczny. W szczególności stosuje się chlorowanie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych przez wodę, takich jak cholera, czerwonka i dur brzuszny.

Chlor do basenu - po co się go dodaje?

chlor do basenu ogrodowego

Jako chlorowiec chlor jest wysoce skutecznym środkiem dezynfekującym i jest dodawany do publicznych źródeł wody, aby zabijać patogeny chorobotwórcze, takie jak bakterie, wirusy i pierwotniaki, które zwykle rosną w zbiornikach wodociągowych, na ścianach sieci wodociągowej i w zbiorniki magazynowe. Mikroskopijne czynniki wielu chorób, takich jak cholera, dur brzuszny i czerwonka, zabijały niezliczoną liczbę osób rocznie, zanim rutynowo stosowano metody dezynfekcji.

Zastosowanie chloru w basenie

Chlor wytwarza się z soli metodą elektrolizy lub innymi metodami. Jest to gaz pod ciśnieniem atmosferycznym, ale ciecz pod wysokim ciśnieniem. Skroplony gaz jest transportowany i wykorzystywany. Jako silny utleniacz, chlor zabija poprzez utlenianie cząsteczek organicznych. Chlor do basenu działa skutecznie - co z pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób. Jest zdolny do rozpadu lipidów tworzących ścianę komórkową i reaguje z wewnątrzkomórkowymi enzymami i białkami, czyniąc je niefunkcjonalnymi. Mikroorganizmy albo umierają, albo nie są już w stanie się rozmnażać.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem chloru do basenu to polecamy Tobie ofertę sklepu: https://www.dobrebaseny.pl/Tabletki-chloru-c163