Przeskocz do treści

Wyciskacz do cytryn – ręczny czy automatyczny?

wyciskarka do owocówWyciskanie cytryn, zwłaszcza jeśli potrzebna duża ilość soku, potrafi być żmudne i pracochłonne. Twarde cytryny są trudne do wyciskania, a ponadto uzyskany sok trzeba dodatkowo oczyścić z pestek. Aby rozwiązać ten problem, stworzone zostały specjalne wyciskacze do cytryn, które znacznie ułatwiają tę czynność.

Wyciskacz do cytryn ręczny

Ręczne wyciskacze do cytryn dostępne są w wielu różnych modelach. Sok można uzyskać poprzez obracanie owocu na stworzonej do tego celu powierzchni lub uciskanie go specjalnym urządzeniem. Znacznie ułatwia to ręczne wyciskanie cytryn, jako że wykorzystuje się do tego mniejszą ilość siły niż przy standardowym odciskaniu tych owoców. Wciąż jednak wymaga to wiele pracy i czasu, jeżeli trzeba wycisnąć więcej niż jedną cytrynę.

Automatyczne wyciskarki do cytryn

Wyciskacze do cytryn całkowicie wyręczające człowieka to najczęściej wyciskarki do owoców cytrusowych, wyposażone w specjalne nakładki, które umożliwiają ich działanie również z mniejszymi owocami. Choć stworzone zostały głównie z myślą o mandarynkach i limonkach, świetnie sprawdzają się również przy wyciskaniu cytryn. Tego typu wyciskarka do owoców najczęściej automatycznie się obraca i po przyciśnięciu do niej owocu zostaje odciśnięty z niego sok, który dodatkowo przepływa przez specjalne sito, oddzielające pestki. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które wykorzystują dużą ilość soku z cytryn.