Przeskocz do treści

Hit oświetleniowy

Oświetlenie to taka "kropka nad i", to ono nadaje nastrój danym pomieszczeniom i równocześnie spełnia jak najbardziej funkcjonalną rolę. Projektanci aranżując różnego rodzaju wnętrza starają się, przez cały czas, wyszukiwać ciekawe alternatywy i ciekawe ustawienia świateł.

Modne szynoprzewody

spot-profile-eye-spot

Od niedawna przekonano się do sytemu oświetleniowego. który można stworzyć na bazie szynoprzewodów. Czym są szynoprzewody?
Jest to nic innego jak kable przewodzące prąd, z tym, że są to kable sztywne. Lampa na szynoprzewód zawieszana jest punktowo i w ten sposób w jednym pomieszczeniu na suficie może być takich lamp kilka. Dodatkowo całe systemy szynoprzewodów potrafią stworzyć bardzo ciekawe kompozycje. Ten system oświetleniowy został doceniony przez projektantów i stał się ofertą proponowaną już nie tylko do wnętrz komercyjnych ale także prywatnych.

Rodzaje szyn

Lampy szynowe wieszane są na konkretnych szynach. Jednak tych szyn przewodowych jest kilka rodzajów. Najpopularniejsze to szyny jedno fazowe i trójfazowe.
Jednofazowe szyny udźwigną mniejszy ciężar i dlatego wiesza się na nich mniejszą ilość lamp szynowych. Natomiast trój fazowe szyny, są mocniejsze i można zawiesić na nich więcej lamp.
Lampy szynowe mogą stworzyć na suficie naprawdę bardzo ciekawe kompozycje. Przy tym, w danym pomieszczeniu, oświetlenie może być bardzo funkcjonalne.

Nowatorskie i funkcjonalne

Lampa na szynoprzewód to hit oświetleniowy w dzisiejszych czasach. Jest to rodzaj oświetlenia mało ozdobnego, zwykłego i prostego ale dającego ogromne możliwości w skomponowaniu ciekawej aranżacji końcowej danego miejsca.
Jest to dzisiaj rodzaj oświetlenia bardzo często branego pod uwagę zarówno w domach mieszkalnych jak i w biurach, urzędach czy też galeriach handlowych. Jest to oświetlenie, które oświetla dane miejsce ale tworzy także jego bardzo ciekawy klimat.