Przeskocz do treści

Piły spalinowe – niezastąpione urządzenia do prac ogrodowych

Piły spalinowe to urządzenia przenośne o silniku spalinowym. Są bardzo często stosowane do pozyskiwania drewna oraz do wycinki drzew. Ponadto stosowane są również w ratownictwie do rozcinania samochodów w trakcie wypadku.

Zastosowanie pił spalinowych

Piły spalinowe są używane w bardzo wielu dziedzinach życia - głównie w leśnictwie i ratownictwie przez strażaków. Jednak ich mniejsze odpowiedniki bardzo chętnie wykorzystywane są do prac w ogrodzie. Za pomocą pił można bez problemu pociąć drewno opalowe na mniejsze kawałki w taki sposób, aby bez problemu zmieściły się do kominka. Niektóry pił spalinowych używają nawet do cięcia betonu, a jeszcze inni posługują się nimi podczas rzeźbienia w drewnie lub w trakcie prac nad nowymi meblami do domu.

Które modele lepsze - spalinowe czy elektryczne?

Oba urządzenia mają swoich zwolenników i przeciwników. Piły o silniku spalinowym są zdecydowanie bardziej mobilne, ponieważ nie potrzebują zasilania elektrycznego. Ponadto są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne. Piły elektryczne z kolei są mniejsze od spalinowych i charakteryzują się znacznie mniejszą mocą silnika. Są jedna znacznie cichsze, lżejsze, nie emitują spalin i nie wymagają zbyt częstego serwisowania.