Przeskocz do treści

Roboty sprzątające marki iRobot

Z sektorem robotów sprzątających jednoznacznie kojarzą się urządzenia marki iRobot, która pozostaje liderem oraz innowacyjnym prekursorem automatyzacji domowego odkurzania. Marka z roku na roku usprawnia kolejne odsłony robotów, aby sprostać oczekiwaniom klientów w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie.

Początki Roomby

Marka iRobot swoje korzenie ma na prestiżowej uczelni MIT i od samego początku swojej działalności koncentrowała się na robotyce. Za sprawą wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych i informatycznych powstał pierwszy model robota sprzątającego Roomba, który przeszedł do historii, jako najbardziej rozpoznawalny robot sprzątający na świecie.

Nowoczesne roboty sprzątające

robot sprzątający

Od momentu swojej premiery w roku 2002 Roomba jest nieustannie udoskonalana, aby pozostać najbardziej zaawansowanym technologiczne robotem sprzątającym na świecie, który może zadbać o porządek w każdym domu. Do obecnie sprzedawanych modeli zaliczają się roboty sprzątające 600, 800, 900, a także najnowsza Roomba serii e5. Do nowych rozwiązań zalicza się między innymi możliwość mopowania, dzięki której hybrydowy robot może skutecznie posprzątać dywany oraz wykładzin.

98% sprzątanej powierzchni

Zaawansowane urządzenia marki iRobot są w stanie posprzątać aż 98% każdego pomieszczenia. Tak spektakularna skuteczność została osiągnięta dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mapowania pomieszczeń, który odpowiada nie tylko za skuteczność sprzątania, ale także za jego krótki czas. Ergonomiczne algorytmy sterujące odkurzaczem pozwalają także na znaczną oszczędność energii elektrycznej. Roomba zwiększa intensywność pracy, kiedy wykryje brud za sprawą technologii Dirt Detect, która jak większość rozwiązań stosowanych w tych odkurzaczach, należy do długiej listy autorskich innowacji.

Dodatkowe funkcje

Obecnie w robotach z najwyższej półki cenowej dodatkowo montowane są specjalne moduły Wi-Fi, które pozwalają na zespolenie urządzenia z aplikacją na smartfony. Dzięki tej aplikacji użytkownik może posłużyć do ustalania precyzyjnego harmonogramu pracy urządzenia oraz do zdalnego nim sterowania.