Przeskocz do treści

Jak wybrać idealną doniczkę balkonową?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest zakupienie wysokiej jakości doniczki balkonowej. Często osoby, które chcą założyć na balkonie kwietnik, zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotne dla zdrowia i poprawnego wzrostu roślin jest wybranie właściwej donicy. Czym zatem należy się kierować, gdy będzie się ją nabywało? Czy przykładowo powinno się zwracać uwagę na jej producenta? A może kluczowe są tylko takie cechy, jak materiał wykonania czy też sposób montażu?

Z czym muszą się zmagać doniczki balkonowe?

Doniczki Lamela

Żeby zrozumieć powagę sytuacji wybierania doniczki balkonowej, trzeba dowiedzieć się, z jak wielkimi zagrożeniami będzie się ona zmagała, a wraz z nią posadzona w niej roślina. Wiedzieć bowiem trzeba, że od typu i jakości doniczki zależy w naprawdę dużym stopniu kondycja rośliny.
W pierwszej kolejności zwrócić należy uwagę na to, że doniczki balkonowe muszą doskonale radzić sobie z wysoką temperaturą. Jeśli będą się nadmiernie nagrzewały, mogą podnosić temperaturę ziemi, co rzecz jasna będzie powodowało usychanie korzeni i obumieranie rośliny.
Doniczki nie mogą być również narażone na wahania temperatur. Bardzo często bowiem zdarza się sytuacja, gdy tanie doniczki zwyczajnie pękają z tego powodu. Gdy po zimnej nocy pada na nie silne światło słoneczne i zaczyna je nagrzewać, powstałe w wyniku tego naprężania doprowadzają do powstawania pęknięć.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że doniczki tego rodzaju nie mogą być wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Często bowiem może dochodzić do sytuacji, gdy np. silny wiatr będzie uderzał o nie kamieniami, gałęziami lub nawet może je przewracać.

Jaki sposób montażu jest najlepszy?

Inną ceną informacją w zakresie wybierania doniczek balkonowych jest sposób ich montażu. W przeważającej większości wykluczone jest montowanie doniczek na wkrętach do ściany budynku. Trzeba więc znaleźć inne rozwiązanie tego problemu.
Z całą pewnością poleca się takie metody montażu, które są nieinwazyjne. Z tego tez powodu zaleca się doniczki po prostu stawiane na podłodze balkonu, lub też takie, które mogą być zawieszone na jego balustradzie. Możliwości w tym zakresie jest dość sporo, szczególnie jeśli kogoś interesuje oryginalna doniczka marki Lamela z https://kwiatydonice.pl/pl/c/Doniczki-Lamela/391.

Markowa czy zwykła — która doniczka będzie najlepsza?

A jeśli już jesteśmy przy kwestii wybierania markowej doniczki Lamela, warto się teraz zastanowić poważnie nad tym, czy faktycznie jest sens kupowania takich produktów. Nie da się bowiem ukryć, że największą popularnością, która wynika rzecz jasna z niskiej ceny, cieszą się donice niemarkowe. Czy warto więc dopłacać często po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych do donic markowych?
Choć cena takich doniczek może wydawać się na pierwszy rzut oka absurdalnie wręcz wysoka, to jednak są one warte każdej wydanej na nie złotówki. Donice marki Lamela nie tylko prezentują się zjawiskowo i stanowić będą ozdobę każdego balkonu, lecz dodatkowo w pełni usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednego konsumenta pod względem jakości wykonania i odporności na czynniki zewnętrzne.