Przeskocz do treści

Jakie zalety mają bambusowe maty ogrodzeniowe?

Bambusowe maty ogrodzeniowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe atuty bambusowych mat i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

Bambus - co warto wiedzieć?

Bambus jest niesamowitym materiałem, który od wielu lat wykorzystywany jest w ogrodnictwie. To właśnie na jego bazie produkuje się nie tylko maty ogrodzeniowe, ale również specjalne tyczki, kratki, płoty i wysokiej jakości meble. Drewno bambusowe jest trwałe, sztywne i bardzo lekkie. Materiał ten może pochwalić się również rewelacyjnymi walorami estetycznymi, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w zieleń.

Jak pozyskuje się maty bambusowe?

Bambusowe maty ogrodzeniowe pozyskuje się z drewnianych łodyg bambusa olbrzymiego, które w środku są puste. Godne polecenia są maty dokładnie zaimpregnowane przez producenta, które nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Uważać należy z kolei ma maty przebarwione na zielono, które niestety nie zostały poddane dokładnemu wysuszeniu pędów. Niskiej jakości maty mogą szybko pękać, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem.

maty ogrodzeniowe

Jakie maty wybrać?

Jeżeli chodzi o pojedyncze maty bambusowe do ogrodu, to zazwyczaj dostępne są one o długości 3-5 metrów i szerokości około 2 metrów. W pierwszej kolejności warto inwestować w maty ogrodzeniowe od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów.