Przeskocz do treści

Konfirmaty meblowe w nowoczesnym stolarstwie

Stolarze budując kolejny regał, drewniany stelaż do łóżka, szafę czy komodę używają specjalnych śrub i wkrętów do łączenia kolejnych elementów w jedną, spójną całość. Wkręty te noszą nazwę konfirmatów meblowych.

Konfirmaty - idealne wkręty do budowy mebli

Jednym z najpopularniejszych konfirmatów obecnych na rynku jest wkręt z gniazdem imbusowym o średnicy 6,4 mm lub 7,0 mm. Służy on do łączenia pod kątem prostym kolejnych elementów danego mebla, wykonanych z płyt meblowych. Ze względu na charakterystyczną kryzę do wykonywania otworów pod konfirmaty należy używać specjalnych wierteł. Bardzo popularnym i bardzo wszechstronnym jest również wkręt do płyt wiórowych z końcówką wiercącą z żebrami frezującymi, który może posłużyć do budowy mebli z płyt MDF, wiórowych (laminowanych lub surowych), a także z litego drewna.

Uniwersalne i niezastąpione wkręty

Konfirmaty służą zarówno profesjonalnym stolarzom, którzy zajmują się budową i renowacją mebli na co dzień, jak i amatorom domowych napraw i remontów. Wkręty do drewna i płyt wiórowych z łbem stożkowym płaskim ocynkowanym na biało lub na żółto świetnie się sprawdzą w przypadku budowy regałów, komód, szafek czy stolików - nocnych lub kawowych.