Przeskocz do treści

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy do pokoju dziecka?

Lampa do pokoju dziecka powinna być bardzo precyzyjnie dobrana. Musi spełniać szereg właściwości oraz powinna być dobrze dopasowana do ogólnej aranżacji wnętrza. Co warto o niej wiedzieć i na jakie modele najlepiej postawić? Podpowiedź poniżej.

Lampa do pokoju dziecięcego

Zakup lampy do pokoju dziecięcego to dość spore wyzwanie. Wielu rodziców bowiem nie do końca wie, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Trzeba jednak pamiętać, że taka lampa do pokoju dziecka powinna przede wszystkim spełniać swoją funkcję, czyli dobrze oświetlać dane pomieszczenie. Tym bardziej, że dzieci spędzają czasem wiele godzin w swoich pokoikach na zabawie, przeglądaniu i czytaniu książeczek, na układaniu puzzli itp., dlatego też odpowiednie, dobre oświetlenie ma tutaj ogromne znaczenie.

Lampa do pokoju dziecięcego a dobre światło

Wielu ekspertów od urządzania wnętrza zgodnie podkreśla, iż najlepiej w tym przypadku sprawdzają się lampy z przynajmniej kilkoma żarówkami. Dobrze jest wybrać modele regulowane, które można ustawić na każdy kąt pokoju. Wówczas rodzic ma gwarancję tego, że dziecko w każdym miejscu będzie miało dobre światło, przy którym będzie się czuło komfortowo i które nie będzie psuło jego wzorku.

Żyrandol do pokoju dziecięcego - czy to dobry pomysł?

Niektórzy rodzice wybierają żyrandol do pokoju dziecięcego. W sklepach z oświetleniem tego typu produktów nie brakuje i bez problemu można znaleźć naprawdę efektowne i gustowne modele, które zachwycają kształtem, stylem i formą. Jeżeli całe pomieszczenie urządzone jest w dość stylowy i nowatorski sposób - wówczas takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdzi. Jeżeli jednak urządza się pokoik dziecka w sposób tradycyjny - to jednak warto postawić na lampę zabawną, kolorową, która idealnie wkomponuje się w całą bajeczną aranżację tego miejsca. Maluchy z takiego rozwiązania na pewno będą bardzo zadowolone.

Więcej na elampy.pl