Przeskocz do treści

Zakup nowego telewizora

Uważasz, że nadeszła pora pomyśleć o zakupie nowego telewizora? Nie ma co ukrywać, ze wybór telewizora nie musi być tak prosty, jak niektórym osobom może się wydawać. Ktoś może powiedzieć, że wystarczy znaleźć ranking telewizorów i sprawa jest załatwiona, ale prawda przedstawia się nieco inaczej. Telewizor powinien być dostosowany do oczekiwań (i przez dostosowanie się do oczekiwań należy rozumieć również oczekiwania finansowe). Co by nie mówić, ranking telewizorów może uwzględniać bardzo drogie propozycje.

Kupno telewizora, czyli złożony temat

W ten sposób dochodzimy do pytania, na co trzeba zwrócić uwagę? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Na pewno na początku trzeba zadać sobie pytanie, jaki telewizor mnie interesuje? Poza tym oczywiście wspomniane wcześniej możliwości finansowe. Kiedy już te dwie kwestie będą za nami, czas zwrócić uwagę na aspekty związane bezpośrednio z telewizorami.

Przykładem może być choćby rozmiar telewizora. Zapewne nie brakuje osób, które wychodzą z założenia, że im większy telewizor, tym lepszy. Niemniej jednak realia przedstawiają się nieco inaczej. Otóż rozmiar powinien być dopasowany do salonu. Wyobrażasz sobie wielki telewizor w niewielkim salonie? Coś tu nie pasuje, prawda?

Skupmy się może jeszcze na rodzajach wyświetlaczy. Rodzaje wyświetlaczy to nie wszystko, co ma znaczenie, ale trzeba powiedzieć wprost — wyświetlacz jest najważniejszy. Jedna z możliwości to telewizor OLED. Telewizor OLED gwarantuje doskonały czerń, nieskończony kontrast i wierne odwzorowanie kolorów. Czy można chcieć czegoś więcej?

Można też zetknąć się z technologią LCD / LED. Mówiąc wprost — panel LCD podświetlany jest diodami LED.

Są jeszcze telewizory, które pojawiły się stosunkowo niedawno. Mowa na temat telewizorów QLED. Można powiedzieć, że jest to model LCD, który wykorzystuje warstwę tzw. kropek kwantowych. Warto też podkreślić, że nazwa może być trochę myląca dla klientów. Telewizorom QLED bliżej do telewizorów LCD niż OLED (dotyczy to teorii, jak i praktyki).