Przeskocz do treści

Czym się kierować wybierając zestaw prysznicowy?

Warto zadbać o to, żeby poszczególne elementy armatury do siebie pasowały. Dzięki temu powstanie spójna, dobrze wyglądającą kompozycję.

Urządzając łazienkę, warto zadbać o to, żeby poszczególne elementy armatury do siebie pasowały. Dzięki temu powstanie spójna, dobrze wyglądającą kompozycję. Jednym z produktów, który można kupić podczas aranżowania łazienki, jest zestaw prysznicowy. Oto kwestie, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie.

Gotowy zestaw prysznicowy - gwarancja poprawnego działania

Na rynku można znaleźć zestawy prysznicowe składające się z wielu różnorodnych elementów. Najprostsze i najpopularniejsze zestawy składają się zwykle z:

  • baterii,
  • słuchawki prysznicowej,
  • węża,
  • uchwytu,
  • drążka

Popularnym elementem, który możne zawierać zestaw prysznicowy jest również deszczownica. Decydując się na zakup gotowego zestawu ma się gwarancję, że poszczególne elementy na pewno będą ze sobą prawidłowo funkcjonować, a dodatkowo, że będą pasowały do siebie pod względem wizualnym. Dopasuj swój zestaw prysznicowy na lazienka-rea.com.pl

Design - strefa kąpielowa powinna pasować do strefy suchej

zestaw prysznicowy


Podczas aranżowania łazienki, tworzy się dwie strefy - kąpielową i suchą. Obie powinny pasować do siebie wizualnie. Zestaw prysznicowy powinien zatem pasować np. do umywalki oraz inny urządzeń sanitarnych. Osoby, które nie do końca umieją łączyć ze sobą różne style, mogą zdecydować się na proste, minimalistyczne zestawy o uniwersalnym designie, które doskonale wpasowują się w każdą estetykę.

Dbałość o jakość i detale

Kupując zestaw prysznicowy warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, czy został dopracowany i wykonany z dbałością o detale itd. Zestaw prysznicowy o wysokim standardzie można uznać za inwestycję w swój codzienny komfort. Przykładowo, zakup zestawu, którego elementy będą chromowane i pokryte powłoką antykorozyjną, pozwala na oszczędzanie czasu, który trzeba by poświęcić na czyszczenie, pozwalające na utrzymanie ich w czystości. Dobrej jakości zestaw prysznicowy, wykonany z materiałów o wysokim standardzie zwykle wystarczy regularnie przecierać, żeby pozbyć się zanieczyszczeń, co pozwala na cieszenie się nieskazitelnie czystą łazienką, bez dużego nakładu pracy.