Przeskocz do treści

Dlaczego warto zdecydować się na foliowy tunel ogrodowy?

Foliowy tunel ogrodowy cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo posiada on naprawdę mnóstwo funkcji. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie, dobrze byłoby poznać jego największe zalety. Warto byłoby także dowiedzieć się, w jaki sposób trzeba wykonać montaż tunelu ogrodowego. Na szczęście, nie jest to jakoś szczególnie skomplikowane.

Jakie są zalety tuneli ogrodowych?

Jak zaznaczono na wstępie, istnieje naprawdę mnóstwo zalet tuneli ogrodowych. Najpopularniejsze są oczywiście tunele foliowe. Dzięki nim, rośliny są chronione przed:

  • przymrozkami
  • zbyt niskimi temperaturami
  • deszczem
  • gradem 
  • śniegiem
tunel foliowy

Warto zaznaczyć, że foliowy tunel ogrodowy może pozwolić na uprawę warzyw, którym nie do końca służą panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Mowa tu chociażby o pomidorach. Zdecydowanie lepiej będzie im w tunelach foliowych niż poza nimi. W tunelach można będzie uprawiać także papryki oraz inne gatunki warzyw ciepłolubnych. Można zasadzić w nich także kwiaty, zwłaszcza te, które przeznaczone są na sprzedaż. Każdy, kto zajmuje się uprawianiem roślin na handel, powinien posiadać tunel ogrodowy w pobliżu swojego domu.

Jak powinien przebiegać montaż tunelu?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób należy montować tunele foliowe. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się na pozór wydawać. Wynika to z faktu, iż tunele ogrodowe nie składają się z dużej ilości elementów. Wystarczy je ze sobą połączyć, a następnie pokryć powłoką foliową. Nie każdy samodzielnie radzi sobie jednak z montażem tunelu ogrodowego. Można byłoby więc poprosić o pomoc osobę, która posiada doświadczenie w kwestii montażu tunelu.