Przeskocz do treści

Wieszaki na ręczniki odzwierciedleniem stylu całego pomieszczenia

Każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu może nabrać niepowtarzalnego charakteru i klimatu dzięki urządzeniu go w odpowiednim stylu - zarówno sypialnia, jak i kuchnia, pokój dzienny czy nawet... łazienka.

Urządzona z gustem łazienka - cechy

Na co zwrócić uwagę urządzając łazienkę? Otóż jedną z najważniejszych kwestii jest określenie stylu, w jakim ma być utrzymane to pomieszczenie. Inne dodatki i łazienkowe bibeloty wybierze miłośnik baroku i charakterystycznego dla tej epoki, pełnego zdobień, złoceń i błyskotek przepychu, inne natomiast sympatyk skandynawskiego minimalizmu. Niemniej każdy, niezależnie od upodobań, musi wybrać następujące elementy wyposażenia łazienkowego:
- mydelniczki,
- umywalka (chodzi głównie o jej kształt, kolor oraz materiał wykonania),
- krany i inne elementy armatury łazienkowej,
- wanna lub kabina prysznicowa,
- wieszak lub stojak na papier toaletowy,
- kubek (lub inne naczynie czy pojemnik) do przechowywania szczoteczki do zębów,
- wieszaki na ręczniki.

Wieszaki do łazienki na ręczniki - jakie wybrać?

Jak mówi stare porzekadło, "o gustach się nie dyskutuje". W tym miejscu jednak warto wspomnieć, że wyłącznie od indywidualnego gustu właściciela łazienki zależy ostateczny wybór w kwestii wyglądu (takich) wieszaków łazienkowych. W ofertach producentów można znaleźć niemalże wszystkie ich rodzaje, a wśród nich:
- modele mosiężne, idealnie pasujące do łazienek urządzanych w stylu barokowym i rokoko, jak również do większości stylów nowoczesnych,
- modele plastikowe, które poprzez materiał wykonania nawiązują do stylu retro i wszechobecnego wówczas plastiku,
- modele drewniane, szczególnie polecane dla entuzjastów rozwiązań ekologicznych i naturalnych (największą popularnością cieszą się wśród właścicieli łazienek urządzonych na wzór chat góralskich oraz wśród naśladowców trendów z północy kontynentu - mianowicie przybyłych do Europy Centralnej głównie ze Szwecji oraz Norwegi i spopularyzowanych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku także w Polsce trendach skandynawskich).