Przeskocz do treści

Zanieczyszczona woda – czas użyć osłony na basen

Ludzie często chłodzą się po pracy lub odpoczywają w domowym, czy hotelowym basenie. Niestety nierzadko natrafiają na pływające liście w wodzie, liczne zanieczyszczenia lub brud. Czas z tym skończyć. Nowoczesny zbiornik wodny musi być wyposażony w osłonę!

Osłona na basen - zalety

Poza oczywistym zadaniem osłon na basen, jakim jest zabezpieczenie przed wszelkimi nieczystościami przebywającymi w powietrzu. Pokrywy te spełniają jeszcze inne funkcje. Taka osłona na basen potrafi odgrywać bardzo ważną rolę bezpieczeństwa. Małe dzieci lub zwierzęta pozostawione bez opieki w pobliżu basenu są zagrożone wpadnięciem do niego. Osłona na basen uchroni ich przed utopieniem. Innym plusem jest to, że z osłoną na basen zaoszczędzić można zużycie prądu. Trzyma ona w zbiorniku zadaną temperaturę. Ciepło nie ucieka tak szybko. Zmniejszone parowanie także wpływa na oszczędności związane z dolewaniem wody.

Osłona na basen - rodzaje

osłona na basen

Większość osłon na basen zbudowana jest z mocnego winylu. Są także różne inne materiały takie jak np. folia bąbelkowa, która świetnie izoluje ciepło. Występują także plandeki lub dmuchane pokrowce. Trzeba jednak powiedzieć, że taka osłona na basen może mieć również różne rodzaje rolet. Są rolety nawodne, które instalowane są nad powierzchnią lustra wody. Montowane na brzegu w specjalnej rurze. Występują także osłony na basen z podwodnymi roletami, które mieszczą się na dnie basenu. Rolety te mogą być zwijanie ręcznie lub za pomocą silnika o różnych mocach. Wszystkie te rolety mogą być sterowane zdalnie. Podnosi to znacznie komfort pracy.