Przeskocz do treści

Jakie kwiaty pnące do domu będą dobrym wyborem?

Kwiaty pnące domowe cieszą się sporym zainteresowaniem, z uwagi na swój atrakcyjny wygląd. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a wiele z nich jest łatwych w uprawie. Warto zatem poznać kilka ciekawych, pnących gatunków i zastanowić się nad tym, czy ich uprawa nie byłaby dobrym pomysłem.

kwiaty pnące zwisające z regału

Bluszcz pospolity - piękny i łatwy w uprawie

Osoby, które są zainteresowane kwiatami pnącymi do domu powinny zwrócić uwagę na bluszcz pospolity. Jest to gatunek wyjątkowo efektowny, który pasować będzie do wnętrz w każdym stylu. Jego atutem jest szybki wzrost, dlatego w stosunkowo krótkim czasie można cieszyć się efektownie zwisającymi z doniczki girlandami zielonych listków. Bluszcz pospolity nie wymaga nawożenia, choć okresowo może być pomocne. Wystarczy zadbać o regularne podlewanie rośliny, aby cieszyła oczy pięknym wyglądem.

Rozchodnik "Burrito" dla miłośników sukulentów

Wśród ciekawych pnących kwiatów na uwagę zasługuje także rozchodnik "Burrito". Jego zwisające ku dołowi pędy pokryte są mięsistymi, zielonymi listkami. Jako, że rozchodnik ten pochodzi z Meksyku, charakteryzuje go wysoka wytrzymałość. Należy jednak uważać, aby nie przelać rośliny. Będzie ona również wymagała słonecznego stanowiska. Pnące kwiaty, takie jak rozchodnik "Burrito" warto nawozić w okresie wegetacji.

A może pachnąca hoja różowa?

Przykładem pięknego kwiatu pnącego do domu jest także hoja różowa. Posiada ozdobne, lancetowate liście, ale największym atutem tej rośliny są wyjątkowe kwiaty. Mają one kształt gwiazdek, a ich odcień zbliżony jest do łososiowego różu. Wydzielają cudowny i dosyć intensywny aromat. Osoby, które zainteresują kwiaty pnące do domu takie jak hoja, muszą jednak pamiętać o zapewnieniu im słonecznego stanowiska. Jest to szczególnie istotne w okresie kwitnienia. Roślina ta musi być podlewana w sposób oszczędny, bo źle znosi nadmiar wilgoci.