Przeskocz do treści

Jakie zalety ma wanna przyścienna?

Wolnostojąca wanna przyścienna jest doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy eleganckim wyglądem, a niespotykaną funkcjonalnością. W zależności od wolnej przestrzeni do zagospodarowania wannę można umieścić w samym narożniku albo przy jednej ze ścian. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni.

Jakie największe zalety?

Wanna wolnostojąca przyścienna ze sklepu online Rea zajmuje zdecydowanie mniej wolnego miejsca niż klasyczne wanny wolnostojące. Warto wspomnieć także o tym, że producenci oferują szeroką ofertę rozmiarówek, dzięki czemu będzie można znaleźć modele, które idealnie pasować będą nawet do nietypowej łazienki. Jeżeli chodzi o materiał to w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać wannę z akrylu, konglomeratu albo stali. Ergonomiczna wanna przyścienna przypadnie do gustu również tym osobom, które nie chcą marnować całego dnia na sprzątaniu łazienki. Oryginalna wanna wolnostojąca przyścienna nie tworzy trudno dostępnych zakamarków, w których gromadzi się brud i kurz.

Jaką wannę wolnostojącą warto wybrać?

W niewielkiej łazience zdecydowanie najlepiej sprawdzi się klasyczna wanna wolnostojąca o wymiarze 170x83 cm. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne wanny z akrylu, które zapewniają niespotykaną trwałości i wytrzymałość. Akryl jest jednym z tych materiałów, który łatwo utrzymać w idealnej czystości. Najlepszymi właściwościami użytkowymi wyróżniają się wanny wolnostojące przyścienne wzmocnione żywicą i włóknem szklanym. Specjalna powłoka ochronna znacząco poprawia odporność na uszkodzenia mechaniczne i agresywne środki czystości. Nowoczesne wanny bardzo często wyposażone są w powierzchnię odkładczą, dzięki której znacząco zwiększa się praktyczność wanny. Jeżeli chodzi o samą grubość akrylu to warto wybrać modele od 4 do 8 mm. Ergonomiczne kształty poprawią komfort podczas kąpieli i pozwolą się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. W obecnym sezonie najmodniejsze są wanny o purystycznym designie, które pasować będą do wielu aranżacji.