Przeskocz do treści

Tunel ogrodowy foliowy – idealny na warzywa i rośliny

Ogrodowy tunel foliowy na pewno przyda się osobom, które uwielbiają mieć w ogrodzie swoje własne warzywa i owoce. Trzeba jednak przyznać, iż zakup takiego odpowiedniego modelu do ogrodu to dość duża inwestycja. W wielu sklepach można nawet zamówić tunel ogrodowy foliowy pod konkretny wymiar. Z tej opcji korzystają osoby, które chcą mieć pewność, że taki tunel zmieści się na ich działce.

Po co inwestować w tunel ogrodowy?

Ile razy można było usłyszeć o sytuacji, że deszczowe lato zniszczyło uprawy? Dlatego też coraz więcej osób zabezpiecza się i kupuje takie foliowe tunele z Tutumi, które w odpowiedni sposób ochronią warzywa, owoce oraz różnorodne rośliny przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. I choć klienci muszą liczyć się z dość dużym wydatkiem, to trzeba przyznać, że taki tunel sprawi, że uprawy będą w nim odpowiednio zabezpieczone. Mimo iż zajmuje wiele miejsca, to jednak żadna pogoda nie zniszczy pracy osoby, która chce mieć świeże i smaczne warzywa i owoce w sezonie letnim. Warto więc zainwestować w tunel, który posłuży klientowi nie tylko przez jeden sezon.

Jakie są rodzaje tuneli w sklepach ogrodniczych?

Przeważnie klienci decydują się na zakup takiego asortymentu w dobrych sklepach ogrodniczych. Można tam znaleźć szereg rozmaitych modeli oraz zasięgnąć porady fachowców, którzy pomogą wybrać odpowiedni model. Zupełnie inne tunele przydadzą się osobom, które chcą hodować tulipany, a zupełnie inne warto kupić, by uprawiać w nich warzywa. Podobnie wygląda kwestia tunelu w różnych miejscach w Polsce, gdyż są obszary bardziej narażone na wiatry i deszcze, oraz są miejsca, w których trzeba pomyśleć o dobrej ochronie upraw przed słońcem. To wszystko ma bowiem olbrzymie znaczenie, więc warto poradzić się specjalistów, którzy wybiorą klientowi tunel ogrodowy foliowy dostosowany do jego potrzeb.