Przeskocz do treści

Profesjonalny sprzęt serwisowy toko lider w woskowaniu i ostrzeniu nart

Szwajcarska firma Toko działa od ponad 100 lat. Produkuje smary narciarskie i narzędzia do serwisowania nart. Dzięki własnemu laboratorium badawczemu od początku swojego funkcjonowania wyprzedza innych producentów w tej dziedzinie w wprowadzaniu na rynek innowacyjnych technologii i unowocześnionego asortymentu. Jej specjalizacją jest wytwarzanie smarów narciarskich i narzędzi do serwisowania nart. Utrzymuje kontakt z sportowcami i szkoleniowcami zajmującymi się narciarstwem. 

Sprzęt serwisowy toko do woskowania nart

Dzięki stosowaniu sprzętu serwisowego Toko https://www.krakowsport.pl/firm-pol-1382451813-Toko.html zarówno narty są w bardzo dobrym stanie, jak i zwiększa się bezpieczeństwo jazdy na nich. Smarowanie ma znaczenie w dwóch aspektach: konserwacji i bezpieczeństwa.

Specjalistycznym preparatem do woskowania nart jest wosk narciarski. Jego nałożenie na deski zapobiega przyklejaniu się do nich śniegu .

Woskowanie nart może być czynnością żmudną. Uprościć ją może sprzęt serwisowy toko, czyli: żelazko, pazur; szczotki, dedykowane do tego podkładki korkowe lub filcowe, specjalny papier do woskowania. Rola żelazka to rozprowadzanie preparatu po nartach. Zadaniem pazura jest zeskrobywanie nadmiaru wosku, szczotek zaś polerowanie desek po nałożeniu smaru.

Ostrzenie nart przy użyciu sprzętu serwisowy tako

W wyniku użytkowania na nartach powstają zarysowania i bruzdy, które stępiają ich krawędzie. Narty zahaczają o śnieg, a to zmniejsza bezpieczeństwo jazdy. Efektem może być kolizja na stoku. Zaleca się więc okresowe ostrzenie desek.

Sprawdzonym sposobem jest użycie dedykowanego do tego sprzętu serwisowego tako. Może być on dwojakiego rodzaju: ręczny bądź elektryczny. Najczęściej używany jest pilnik ręczny, będący w połączeniu z prowadnicą, by zachować odpowiedni kąt ostrzenia nart. Sprzęt elektryczny jest droższy, ale jego użycie daje bardziej długotrwałe efekty.