Przeskocz do treści

Jak zabezpieczyć cegłę na zewnątrz?

Piękna, zadbana cegła niezwykle zdobi budynek. Niestety na zewnątrz elewacja jest narażona na wiele szkodliwie działających czynników, takich jak ostre promienie słoneczne, deszcze czy mróz.

W jaki sposób można zabezpieczyć taką ceglaną ścianę, by była prawdziwą dekoracją? warto w tym celu wyposażyć się w impregnat do cegły. Można go stosować we wnętrzu, ale wspaniale sprawdzi się także do konserwacji elewacji.

Jakie zalety ma impregnat?

Środek ten przede wszystkim tworzy warstwę hydrofobową, ale także odporną na wnikanie zanieczyszczeń. Jeżeli ściana z cegieł znajduje się po słonecznej stronie, niszczące działanie mogą mieć także promienie UV oraz oczywiście wiatr i mróz, niezależnie od ustawienia bryły budynku. Pewny impregnat do cegły daje zabezpieczenie w każdej z tych sytuacji. Ogromnym walorem takich preparatów jest ich bezzapachowość oraz to, że nie zmieniają koloru cegły. Praktycznie nie widać różnicy przed i po nałożeniu impregnatu. Jego zastosowanie nie jest trudne i można sobie z tym poradzić nawet we własnym zakresie, jeżeli tylko skorzystamy z instrukcji, która zawsze jest dołączona do opakowania. W zależności od potrzeb, impregnat można kupić w pojemnikach wielkości 1 lub kilku litrów.